W zasadzie powinno być ”o mnie”, ponieważ – póki co – działam jako jednoosobowa armia.

Nazywam się Łukasz Waluśkiewicz [ur. 1993r.] i oficjalnie jestem instruktorem akrobatyki sportowej. Poza tym określę się jako multisportowiec, którego nie ograniczają żadne schematy. Łączę w sobie pasję do sportu i naukowy rozwój umysłowy. Z wykształcenia filozof i kulturoznawca, a do tego pasjonat historii, niestroniący też od nauk ścisłych. Motywacją popychającą mnie do ciągłego rozwoju jest chęć poszerzania horyzontów, przełamywania barier lękowych oraz interdyscyplinarne podejście do aktywności fizycznej. Wskazuje na to moja bogata biografia sportowa – podejmowałem się biegów długodystansowych, przełajowych, górskich i przeszkodowych. Pół życia trenowałem piłkę nożną, a do tego tenis stołowy, karate, breakdance, gimnastykę i akrobatykę, a nawet szachy. W 2013 roku założyłem grupę Parkour Częstochowa, którą prowadzę do dzisiaj. Prywatnie lubię gry, filmy i muzykę. Staram się nadążać za współczesnymi trendami, dążąc przez to do zrozumienia tego, czym interesuje się młodzież, aby móc odpowiednio zachęcić ich do prawidłowego rozwoju psychofizycznego.

Motywacją, która napędza moją działalność jest chęć stworzenia odpowiedniej bazy psychofizycznej poprzez interdyscyplinarny rozwój sportowców, młodzieży, czy po prostu chętnych ”zajawkowiczów”. Nie ograniczam się do tradycyjnych sportów. Chcę iść z duchem czasu, więc muszę przedefiniować to pojęcie, biorąc pod uwagę aspekty fizyczne, będące fundamentem w innych rodzajach rywalizacji. Tak, mam na myśli e-sport i wyrwę w tej prężnie rozwijającej się branży, jaką jest zaniechanie treningu fizycznego wśród zawodników, co w efekcie drastycznie zmniejsza ich efektywność w grze.

Jednakże wracając z tej dygresji – moim głównym celem jest zbudowanie zespołu typu Ninja Warrior. Łącząc wiele dyscyplin sportowych i własne doświadczenie w parkour wychodzę temu przedsięwzięciu na przeciw i proponuję rozbudowany, niekonwencjonalny cykl treningów przystosowujących do startu w zawodach OCR typu ninja. Poszukuję zarówno seniorów jak i juniorów. Każdy może włączyć się do tego wymagającego przedsięwzięcia razem ze mną – wystarczą wielkie pokłady chęci.

Oprócz tego proponuję zajęcia z zakresu akrobatyki i parkour oraz indywidualnie dostosowywane treningi ogólnorozwojowe pod konkretne dziedziny sportowe, co umożliwi wam uzyskanie szerokiego wachlarza nowych możliwości własnego ciała. Takich, o które byście siebie nawet nie posądzali.